چرا برای خدا باید نماز بخونیم ؟

نماز

سلام

خوبید ؟

یه منجم که فکر کنم دکتر هم بود و عضو هیئت علمی هم بود می گفت :زمین معادل ۱۰ برابر سرعت اتوبان دور خودش می چرخه. یعنی شاید ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت .

زمین داره با سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ثانیه دور منظومه شمسی می چرخه. یعنی اگر از شهرتون تا مشهد مثلا ۱۰۰۰ کیلومتر باشد و خواسته باشیم ثانیه بگیریم و تا اونجا بریم ، ۱ ، ۲ ، ۳ ، ۴ رسیدیم مشهد .حالا زمین با این سرعت تازه هنوز نتونسته یه دور کامل دور منظومه شمسی بچرخد .

حالا حساب کنید زمینی که می گن ۷ یا ۱۰ میلیون سال هست که بوجود آمده و با این سرعت که داره دور منظومه شمسی می چرخد و هنوز یه دور هم نزده ، حساب کنید چقدر این منظومه بزرگه .

می گفت : اگر خواسته باشید به نزدیک ترین سیاره نزدیک خورشید برید ۱۰۰ میلیون سال طول می کشد

یعنی فقط بری تا اونجا و برگردی ۲۰۰ میلیون سال طول می کشد . حالا جدای از اینکه عمر آدم می رسه یا نمی رسه ، غذایی رو که می خوای همرات باشه حساب کن، سوختی که ما رو ببره و برگردونه و … اندازه یه شهر باید این وسایل همرامون باشد

حالا حساب کن منظومه شمسی تا کجاست ؟؟؟؟

یکی دیگه که هست اینه که : مقیاس زمین به خورشید ، زمین مثل یه دونه کنجد هست و خورشید مثل یه هندوانه بزرگ . چیزی که برام جالب بود و می خوام بگم اینه که :کره زمین رو دیدیم چقدر کوچیک هست. قاره آسیا چقدره ؟ ایران چقدره ؟ شهر خودمون یا روستامون چقدر هست ؟ و اینکه : من چقدر هستم ؟ حالا مثلا من بیام بگم : نماز نمی خونم .

نخون

فکر می کنید ضرری به خدا می رسونه ؟ اینایی رو که گفتم دیدید ؟ این تازه یه دونه از اون هفت آسمونه ها .

یه شعری هست که می گن :

گر جمله کائنات کافر گردند بر دامن کبریاییش ننشیند گرد

عنوان مطلبم که نوشتم این بود : من برای خدا نماز نمی خوانم.

سوال : فکر می کنید نماز خوندن یا نخوندن ما اثری برا خدا داره یا نداره ؟ یا اگر بخونیم برا خودمون هست ؟

توجه :

اگر اندازه ها رو کم یا زیاد گفتم ببخشید و نگید که اونجا کم گفتی یا اون رو زیاد گفتی .

درباره نویسنده

j-shobhah.blogfa.com

مطالب مرتبط

home