معرفی کتاب، سلام بر ابراهیم

معرفی کتاب مذهبی

معرفی کتاب، سلام بر ابراهیم

معرفی کتاب ( کتاب سلام بر ابراهیم )

… حضور در هیأت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر علامه محمد تقی جعفری بسیار در رشد شخصیتی ابراهیم موثر بود. در دوران پیروزی انقلاب شجاعت های بسیاری از خود نشان داد. اهل ورزش بود. با ورزش پهلوانان یعنی ورزش باستانی شروع کرد, در والیبال و کشتی بی نظیر بود. هرگز در هیچ میدانی پا پس نکشید و مردانه ایستاد.

در باشگاه کشتی بودیم, آماده می شدیم برای تمرین. ابراهیم وارد شد, چند دقیقه بعد یکی از دوستانش آمد و بی مقدمه گفت: ابرام جون, تیپ و هیکلت خیلی جالب شده ! تو راه که می اومدی دو تا دختر مدام پشت سرت از تو حرف میزدند! بعد ادامه داد : شلوار و پیرهن شیک که پوشیدی , ساک ورزشی هم که به دست گرفتی. کاملا مشخصه که ورزشکاری !!

به ابراهیم نگاه کردم , رفته بود تو فکر , ناراحت شده بود. انگار توقع چنین حرفی رو نداشت. جلسه بعد تا ابراهیم رو دیدم خندم گرفت. پیراهن بلند پوشیده بود و شلوار گشاد. بجای ساک ورزشی , لباس ها را داخل کیسه پلاستیکی ریخته بود. از آن روز به بعد اینگونه به باشگاه می اومد. بچه ها میگفتند: بابا تو دیگه چه جور آدمی هستی؟! ما باشگاه میایم هیکل ورزشی پیداکنیم, اونوقت تو با این فرم و هیکلت , آخه این چه جور لباس پوشیدنیه ؟؟!!

ابراهیم به حرفهایشان اهمیت نمیداد و به دوستانش هم توصیه میکرد که : اگر ورزش برای خدا بود , میشه عبادت. اما اگه به نیت دیگه ای باشه ضرر میکنین.

معرفی کتاب مذهبی  کتاب سلام بر ابراهیم معرفی کتاب، سلام بر ابراهیم

معرفی کتاب شهدا

در والفجر مقدماتی پنج روز به همراه بچه های گردان حنظله و کمیل در کانالهای فکه مقاومت کردند اما تسلیم نشدند. سرانجام در ۲۲ بهمن سال ۶۱ بعد از فرستادن بچه های باقیمانده به عقب, تنهای تنها با خدا همراه شد و دیگر کسی او را ندید. او همیشه از خدا میخواست گمنام بماند, چرا که گمنامی صفت یاران خداست. خدا هم دعایش را مستجاب کرد. ابراهیم سالهاست که گمنام و غریب در فکه مانده تا خورشیدی باشد برای راهیان نور

برگرفته از کتاب سلام بر ابراهیم

کتاب سلام بر ابراهیم

مولف : گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

ناشر : نشر شهید ابراهیم هادی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

home