بزرگترین سانسور تاریخ بشریت!!!

امام حسین

اربعین

اهمیت اربعین از کجاست؟ صرف اینکه چهل روز از شهادت شهید میگذرد، چه خصوصیتی دارد؟  

اهمیت اربعین به آنجایی برمیگردد که در این روز، با گذشت مدت زمانی از روز شهادت حضرت ، یاد ایشان زنده شد واین مسئله ی بسیار مهمی است. زیرا که شما فرض کنید زمانیکه امام حسین(ع)  و یارانش شهید شدند ، و بعد از این واقعه بنی امیه موفق شده بود که علاوه بر جسم پاکشان را که از صحنه روزگار محو کردند؛یاد و خاطره ی آنها را نیز ازب ین میبردند، دیگر چیزی از کربلا باقی نمی ماند، و یاد حسین بن علی از خاطره ی نسل بشر آن روز و روز های آینده محو می شد.

و دراینصورت آیا دیگر این شهادت فایده ای برای عالم اسلام داشت؟؟

و میبینیم اگر یاد ایشان زنده نمی شد، اثری بر رشد و برانگیزندگی ملت ها نداشت ؛ و فقط این حسین (ع) بود  که با شهادتش  به همراه یارانش به درجه ی اعلی علیین میرسید. اما دیگران چه ؟؟!!

بخاطر همین است که زیارت اربعین سفارش شده است ، اینکه همه بدانند چه شخصیتی را و چه اسوه ای را ازدست داده اند و جای او برای این دوران خالیست، و شهیدی میشود که شهادت او و مظلومیت او را نسلهای معاصر و آینده بدانند و بشنوند.

همین کاری را که دشمنان اسلام میخواند جلوی آن را بگیرند، با تبلیغات سوء ضد اسلامی و ضد عاشورایی میخواهند درپوشی را بر این حرکت عظیم تاریخی و بی نظیر ملت ها بگذارند؛ در اوسط دوران بنی عباس نیز به این نکته رسیدند که باید جلوی ماندگارشدن یاد حسین (ع)  را بگیرند و اقدام به ویران کردن قبر حسین بن علی کردند .

در همین جهت است که امام صادق (ع) فرمودند:

هرکس یک بیت شعر را درباره ی عاشورا بگوید و بواسطه ی آن افرادی را بگریاند، بهشت بر او مقدم میشود. واین سخن معصوم ،اهمیت ابزار و وسایل تبلیغات فرهنگی را درباره ی قیام عاشورا و حسین (ع) میرساند. و با گذشت سالیان سال بعد از افشاگری حکومت باطل توسط بازماندگان حسینی، نوبت به ما رسیده که در کارزار فرهنگی، طلایه دارباشیم و مانع از تحریف حقایق شویم، تا صحنه خالی نماند.

مثلا دوستان درنظرداشته باشید که کافیست ، چند هزار نفر در یک گوشه ی دنیا دور هم جمع شوند ودر یک مراسم به اصطلاح پرمعنا، به سمت هم گوجه پرت کنند،اینجاست که رسانه ای جهانی بیطرف که وظیفه ذاتی خودرا اطلاع رسانی میدانتد، وارد عمل شده و با دهها تصویر و کلیپ و… این خبر را در صدر اخبار خود اعلام میکنند ودر این فکرند که نکند خدایی ناکرده کسی این صحنه ی مهم را از دست بدهد. اما بزرگترین اجتماع تاریخ بشریت هرسال در اربعین با پیاده روی دهها کیلومتری  با بیش از بیست میلیون زائر بسوی حرم حضرت سیدالشهدا (ع) برگزار می شود، ( حتی در گینس هم ثبت شده) ؛ ولی رسانه های جهانی ، مهر سکوت بر دهان هایشان میزنند…
این است بزرگترین سانسور تاریخ بشریت! !
انگار نه انگار … لعنت براین  بوق های کاملا بیطرف!!!
اما اینها باید بدانند که عشق حسین بن علی جاودانه و جهانی ست، اما در قلبهای آزاده و پاکباخته…  وبلندگوهای شیطانی را چه به تصویر کشیدن عشق زائران حسین (ع). کورباد چشمشان که از حقد و کینه یاران حسین (ع) در روزهای حسین (ع)، کر و کور و لالند… آنها هستند مصداق ” صم بکم عمی فهم لایعقلون”…

درباره نویسنده

محمد دهقان هستم . متولد سال 1363

مطالب مرتبط

home